Sık Sorulanlar
23 Haziran 2022

Sıkça Sorulan Sorular

Hastanemizde Poliklinikler hafta içi her gün 08:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil Servis, Yataklı Servisler, Doğumhane, Yoğun Bakımlar, Laboratuvar ve Radyoloji birimleri 7/24 hizmet vermektedir.

1: Hastanemize Sıra Alma işlemi

  • Merkezi Hastane Randevu Sistemi olan 182 nolu telefonunu arayarak,
  • Merkezi Hastane Randevu Sistemi https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas sitesine girerek,
  • Hastanemiz ilk kayıt kabul biriminden sıra alma işlemlerinizi yapa bilirsiniz.

2: Hastanemize Başvuru

Hastanemizde tüm hastaların kabulü yapılmaktadır.
Özürlüler, hamileler, onkoloji hastaları, gaziler, şehit yakınları, 65 yaş üstü yaşlılar, hakimler ve savcılar, sağlık personeli ve il dışından sevkli gelen hastaların poliklinik muayenelerinde (genel hizmeti aksatmamak kaydıyla) öncelik verilmekte olup kayıt işlemleri hasta müracaat biriminde yapılmaktadır

3: MUAYENE BAŞVURUSUNDA BULUNDURULMASI GEREKEN EVRAKLAR NELERDİR?

Çalışan SSK Mensupları; T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını ve vizite kağıdını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı Emeklileri; T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Yurt Dışından SSK’lı Olan Hastalarımız; T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını ve SSK İl Müdürlüğünden aldıkları yurtdışı sigortalı vizite kağıdının onaylı fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Gazi Hastalarımız (Sosyal Güvenliği Olmayan); Gazi Karnelerini ve T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Gazi Hastalarımız (Bir Sosyal Güvenliği Olan); Bağlı oldukları sosyal güvenlik mevzuatına uygun şekilde gelmeleri ve T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Çalışan Memur Hastalarımız; Kurumundan çıkarttığı “memur muayene ve sevk formu” ile gelmelidir, eğer il dışı veya Şanlıurfa’nın ilçelerinden hastanemize geliyorsa sevkte mutlaka Şanlıurfa ibaresi ve ilgili bölüm adı bulunacaktır, karnelerini ve T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Çalışan Memurun Bakmakla Yükümlü Olduğu Yakınları; Karnelerini ve T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeşil Kartlı Hastalarımız; Vizeleri geçerli olan Karnelerini ve T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 2022 Sayılı Yasa Kapsamında Olan Hastalarımız; Bu Kanundan yararlananların tedavi giderleri, 18.06.1992 tarihli ve 3816 sayılı Kanun Hükümlerine göre Yeşil Kart verilerek karşılanmaktadır. Hastamızın Yeşil kart almak için ikamet yerlerindeki yeşil kart bürolarına başvurmaları ve aldıkları yeşil kartlarıyla birlikte mevzuata uygun olarak hastanemize müracaatları gerekmektedir. Acil hastalığı olan hastalarımız; Sadece acil hastalığı ile ilgili olan muayene ve tedavi hizmetleri Hastanemizin Acil Servisinde sevki olmaksızın yapılmaktadır, yapılan tedaviye ait olan ücret veya sosyal güvenlik işlemleri tedavi bitiminde ibraz edilmediği taktirde en geç 15 gün içinde hasta tarafından tamamlanmalıdır.